Policisté kontrolovali koledníky za volantem. Zjistili u nich alkohol i drogy

Od pátku zhuba do dnešníhopoledne zemřelo na silnicích v České republice už pět lidí. Počet tak překročil statistiku za celé loňské Velikonoce, kdy se staly čtyři smrtelné nehody. Na opilé koledníky za volantem se dnes od rána zaměřovali policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na návrat z Velikonoc dohlíží na českých silnicích na 1500 policistů | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Policisté od pátku šetřili více jak 600 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno pět osob. Více jak polovina těchto dopravních nehod připadá na pátek, a proto považujeme za velmi rizikové i pondělí, kdy bude docházet k návratu z víkendu. Zároveň je nutné říci, že ve více jak 50 případech se na dopravních nehodách podílel alkohol,“ uvedl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Na opilé koledníky za volantem se dnes od rána zaměřovali policisté v celé České republice. Ztráta sedmi bodů a pokuta od 10 tisíc korun hrozí už za tři desetiny promile alkoholu v krvi.

Ale nešlo jen o pivo, víno či pálenku. Třeba na jihomoravských silnicích policisté o víkendu zastavili hned devět řidičů pod vlivem drog. Dalších osm jich požilo před jízdou nějaký alkohol.

„Pokud řidič jeví známky, že by mohl být ovlivněný návykovou látkou a projde testem na alkohol, pak se dělají testy na drogy. Na celkové hodnocení a srovnání s minulým rokem je ještě brzo, počkáme na úterý, na středu. Zatím to vypadá, že řidičů pod vlivem drog by mohlo být i více než loni,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

K Velikonocům patří i alkohol, za volantem se ale nevyplácí

Číst článek

Na Vysočině sledoval práci jedné z dopravních hlídek reportér Petr Palovčík: „Na místě, na kterém jsem, policisté zatím žádného řidiče, který požil alkohol, nechytili. Zjistili ale jiné drobné přestupky – jako například nepřipoutané pasažéry. Kontrolovali i projíždějící cyklisty,“ popisoval.

Dlouholetý učitel autoškoly Jaroslav Mendl, kontrolovaný v Lípě na Havlíčkobrodsku, byl z kontrol nadšený: „Je to v pořádku. Spíš by takových akcí mělo být víc. Dneska jsou řidiči neukáznění, dorozumívání směrovkami vůbec neexistuje.“

Na návrat z Velikonoc dohlíželo na 1500 policistů. Zaměřovali se hlavně na dálnici D1, kde se opravuje několik úseků. Situaci tam sledoval i vrtulník. Aktuální zprávy přináší celý den Zelená vlna Radiožurnálu.

Řidiči na Ústecku jsou disciplinovaní, u jedné z dopravních kontrol nikdo alkohol nenadýchal

Číst článek

Na návrat z Velikonoc dohlíží na českých silnicích na 1500 policistů. Kontrolují i cyklisty | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Petr Palovčík, Michaela Vydrová, Veronika Neprašová, Tomáš Jelen, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme