Bouře omezila provoz na hlavních tratích do Pardubic i do Děčína

Přes východní část Středočeského kraje se odpoledne přehnala silná bouřka doprovázená větrem a místy i kroupami. Počasí zkomplikovalo provoz na železnici, například na hlavních tratích z Prahy do Pardubic a z Prahy do Děčína, kudy jezdí desítky rychlíků včetně mezinárodních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřky zkomplikovaly provoz na železnici | Zdroj: ČTK

Bouřky na několika místech vyřadily z provozu zabezpečovací zařízení. Vlaky kvůli tomu nabraly i více než hodinová zpoždění. Některé se teď pomalu rozjíždějí, jiné musí jet odklonem.

O půl třetí se téměř zastavil provoz mezi Zábořím nad Labem a Přeloučí na trati z Kolína do České Třebové. Od půl páté jezdí v úseku Úvaly – Poříčany místo vlaků náhradní autobusy.

Provoz je omezen i v koridoru mezi hlavním městem a Děčínem, konkrétně v úseku Hrobce – Roudnice nad Labem – Hněvice. Velké komplikace jsou také ve stanici Český Brod.

Hasiči vyjížděli často

Rozmary počasí zaměstnaly především hasiče na Kolínsku. Ti během hodiny vyjížděli celkem pětkrát. Pomáhali například v Přistoupimi, kde se ucpal kanál, a voda pak ohrožovala několik rodinných domů.

Ve Velimi zase byla zaplavena truhlářská dílna, dovnitř nateklo více než půl metru vody. Hasiči vyjeli odčerpávat také do Nové Vsi a na kolínské Legerovo náměstí.

ČTK, Michal Trnka, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme