Ve Žďáře se blíží ke konci modernizace Pilské nádrže. Přijíždějí už i rekreanti

Nový areál u Pilské nádrže na Žďársku přivítá první návštěvníky o letních prázdninách, ačkoli první zájemci testují areál už nyní. Na rekreační ploše přibydou sportoviště, minigolf nebo lanový park. Pro zvýšení návštěvnosti město vydá propagační materiály a chystá mediální informační kampaň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Revitalizace okolí Pilské nádrže | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Připravujeme velkou reklamní kampaň a máme připravený jak hotel, tak i ubytovací zařízení v kempu: 8 chatiček se sociálním zařízením a 23 chatiček bez sociálního zařízení,“ říká za městskou organizaci Sportis Radka Remarová.

K dispozici je i 300 míst pro stany a karavany.

Přestavba areálu vyjde na 30 milionů. Kvalitu vody by mělo částečně vylepšit odkanalizování nedaleké Polničky.

U Pilské nádrže už stojí první karavany, ačkoli stavební práce ještě u konce nejsou | Foto: Hana Mikulincová

I když se v právě modernizovaném areálu práší od bagrů a sbíječek, na břehu už stojí řada karavanů. Jeden z nich patří panu Jiřímu z Jihlavy.

„Jezdíme sem 10 let, takže je to naše srdeční záležitost,“ říká pan Jiří a dodává, že ruch se staveniště mu nevadí. Že se musí vše připravit do prázdnin, je podle něj pochopitelné.

Modernizace rekreačního areálu by tedy měla být hotová do začátku letních prázdnin. Lidé v něm najdou nová sportoviště, dětská hřiště, minigolf neb plážový volejbal a lanový park.


Zvětšit mapu

Hana Mikulincová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme