EU a USA mají oznámit uvalení sankcí na další vysoké ruské představitele

Evropská unie dnes zřejmě zavede další sankce proti vysoce postaveným představitelům Ruska. Podle očekávání by se na tom měli na mimořádné schůzce dohodnout zástupci členských zemí EU. Mezi celkem 15 potrestanými budou podle informací Českého rozhlasu Rusové i proruští separatisté z východu Ukrajiny. Rozšíření sankcí zvažují i Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie | Foto: European Commission Audiovisual service

Evropská unie chce rozšířením sankcí Rusko opět potrestat za to, že podporuje separatisty na Ukrajině. Rusové podle Bruselu nedodržují ženevskou dohodu mezi Ruskem, Ukrajinou, Spojenými státy a EU.

Podle mluvčího Evropské komise Michaela Manna je dohoda naprosto jasná a Rusové měli uplatnit svůj vliv na separatisty, aby přestali okupovat veřejné budovy.

Kvůli ruské nečinnosti by Evropská unie dnes měla uvalit sankce mimo jiné i na další lidi z okruhu prezidenta Vladimira Putina.

Sankce zpřísní zřejmě i USA

Sankce namířené proti Rusku by dnes mohly rozšířit i Spojené státy. Podle Bílého domu se to dotkne opět osob v nejbližším okolí prezidenta Putina, které mají vliv na ruskou ekonomiku.

Opatření postihnou také některé společnosti, dotknout se mají i exportu vyspělých technologií pro ruský obranný průmysl.

Americký prezident Barack Obama během návštěvy Malajsie varoval, že zkrotit ambice Vladimira Putina na Ukrajině se podaří jen v případě, že Spojené státy a Evropa budou postupovat společně.

Lenka Kabrhelová, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme