Jakub Kindl pomohl Detroitu k postupu do play-off NHL, New Jersey je ze hry

Hokejisté Columbusu a Detroitu si zajistili poslední dvě postupová místa play-off Východní konference. Rudým křídlům k bodu z ledu Pittsburghu dopomohla i branka Jakuba Kindla.

Jakub Kindl slaví s Danielem Alfredssonem svůj gól

Jakub Kindl slaví s Danielem Alfredssonem svůj gól | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý český obránce Jakub Kindl vstřelil teprve druhý gól v sezoně a ve 35. minutě poslal Detroit do vedení 2:1. Domácí Tučňáci ale vývoj otočili a potřebný bod zajistila Red Wings až střela Rileyho Sheanana 75 sekund před koncem. Bod navíc si v samostatných nájezdech zajistil Pittsburgh.

Columbus si vítězství v dohrávaném utkání s Dallasem zajistil hned v první třetině. Po čtrnácti minutách vedli hokejisté Blue Jackets 3:0 a Dallas stačil do konce zápasu vstřelit pouze jediný gól.

O postupující osmičce do play-off Východní konference NHL je rozhodnuto, protože Columbus a Detroit nemohou jejich pronásledovatelé předstihnout. Pro New Jersey s Jaromírem Jágrem, Patrikem Eliášem a Markem Židlickým tak sezona v NHL po základní části skončí.

Výsledky NHL:

Chicago - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 51. Morin, 60. Hossa, 61. Sharp - 48. Weise, 51. Bouillon. Střely na branku: 28:30. Diváci: 21 571.

Pittsburgh - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. a 37. Neal, 50. a rozhodující sam. nájezd J. Jokinen - 11. Jurčo, 35. Kindl, 59. Sheahan. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18 620.

Dallas - Columbus 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky: 49. Daley - 1. Horton, 2. Anisimov, 14. Letestu. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16 125.

Calgary - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. a rozhodující sam. nájezd Monahan, 12. Galiardi (Hudler), 36. Stajan - 37. Stoll, 37. Kopitar, 53. King. Střely na branku: 18:44. Diváci: 19 289.

Anaheim - San José 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 24. a 30. Maroon, 20. Perry, 37. Beleskey, 59. Silfverberg - 19. Demers, 28. Couture. Střely na branku: 30:38. Diváci: 17 322.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít