Finále bude vyrovnané, očekává Petra Kvitová

Petra Kvitová zajistila českému týmu v semifinálovém utkání proti Itálii dva body a má velký podíl na postupu Češek do finále týmové soupeře. Rozhodující třetí bod získala proti skvěle takticky hrající Robertě Vinciové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se raduje po získání rozhodujícího bodu v semifinále Fed Cupu | Foto: ČTK

„Bylo to rozhodně těžší utkání. Hrály jsme více výměn. Roberta Vinciová má výborný čop a na tomto povrchu je to hodně nepříjemné. Má více zkušeností a hrála výborně takticky. Snažila jsem se udržet koncentraci a taktiku tak, jak jsem měla,“ řekla po vítězném utkání Petra Kvitová.

Obě vystoupení české tenistky byla rozdílná. „Psychicky to bylo náročné včera i dnes. Včera jsem hrála proti hráčce, kterou jsem neznala, ale má výbornou formu. Dnes jsem přesně věděla, jak Roberta hraje. Neměla co ztratit a psychicky to bylo jiné,“ srovnala své zápasy vítězka obou z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil po vítězném zápase Radim Sajbot

První sed rozhodla sedmá hra, která trvala dlouhých 11 minut a Kvitová odvracela 6 brejkbolů.

„Vždy, když byla shoda, se mi nepovedlo uhrát míč. Proti brejkbolům se mi několikrát povedlo naservírovat. Na konci už jsem nevěděla, co dělat, ale doservírovala jsem to a byl to zlomový moment,“ uznala nejlepší Češka tenisového žebříčku.

Finále proti Německu bude český tým hrát v domácím prostředí. „Bude to jedna z velkých výhod. Mají týmového ducha a dobrou atmosféru. Určitě je lepší hrát doma a bude to velice vyrovnané finále, budou v něm hrát i dvě hráčky nejlepší destíky,“ očekává Petra Kvitová.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme