Policisté v Mostě už mohou jezdit, kam potřebují. Krajský šéf policie zrušil limity na benzin

Policejní hlídky v Mostě už mohou jezdit bez omezení. Přísné limity na spotřebu služebního benzinu zrušil policejní ředitel Ústeckého kraje Tomáš Landsfeld poté, co Český rozhlas upozornil na opakované stížnosti mosteckých policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpání paliva (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Policisté z mostecké autohlídky si stěžovali, že s limitem pouhých 70 kilometrů na službu neuhlídají město a okolí. O situaci se po naší reportáži začalo zajímat krajské vedení policie.

„A výstup je takový, že limity neexistují s tím, že samozřejmě kolegové dostali doporučení, aby nenajížděli kilometry zbytečně,“ řekl mostecký policejní odborář Zdeněk Drexler.

Podle ředitele policie Ústeckého kraje Tomáše Landsfelda ale byly limity na benzin jen nedorozumění. „Kilometry, o kterých se hovořilo, sloužily k tomu, aby se hlídala spotřeba pohonných hmot. Kontrola se dá dělat jiným způsobem,“ vysvětluje Landsfeld.

Podle odborů se mohou podobné limity objevovat i jinde v republice. Ještě tento týden se tím chce zabývat policejní prezidium.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme