Oprava stadionu v Ostravě vyjde na miliardu. Lidé se bojí, že ho fanoušci Baníku zničí

Strach z baníkovských fanoušků provází opravu ostravského sportoviště. Dělníci z něj mají za téměř miliardu korun udělat jeden z nejmodernějších stadionů v zemi. Usídlí se tam i hráči v modrobílých dresech, protože Bazaly jsou už zchátralé. Jenže lidé mají obavy, aby fotbaloví výtržníci nově budovaný areál nezničili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích | Zdroj: ČTK

Kolem západní tribuny už dělníci postavili ploty. „Nové budou oba dva oblouky. Stadion se celý uzavře,“ informuje šéf stadionu Kamil Vrubel.

Spolu s tím, jak se stadion vylepšuje, rostou i obavy obyvatel města. Mají strach z nechvalně známých baníkovských výtržníků.

„Bojím se, aby tady nehrál Baník. Aby se nestalo, že to pak bude zdevastované,“ říká Josef Štiniger, který bydlí hned u stadionu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravu městského stadionu v Ostravě se zajímala Iva Havlíčková

A obavy mají i další obyvatelé. „Jen to ne. Baník ať si blbne na Bazalech, ale ne tady. Zkušenosti s ultras, to je katastrofa,“ shodují se.

Náměstek ostravského primátora Martina Štěpánka z ODS ale ujišťuje, že nový stadion náporu fanoušků odolá.

„Ve Vítkovicích budeme mít plně funkční kamerový systém, který bude monitorovat jak celé zázemí stadionu, tak i prostranství, která s ním bezprostředně souvisí.“

„Je tam možnost zavést elektronický identifikační systém, čili adresný ticketing, a samozřejmě je tam mnohem lepší přístup bezpečnostních složek, které můžou velmi rychle a účinně zasáhnout v případě jakýchkoli nepokojů na stadionu,“ ujišťuje.

Poprvé otestují baníkovští fanoušci nový stadion příští rok.

Fanoušci Baníku Ostrava | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Simona Bartošová, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme