Indonésie si stěžuje na policejní zásah v muslimských modlitebnách v Praze

Indonéská diplomacie si u ministerstva zahraničí stěžuje na páteční zásah v muslimských modlitebnách v Praze. Detektivové tam provedli razii kvůli podezření, že se tam šířila kniha, která propaguje rasistické myšlenky, antisemitismus a xenofobii. Podle indonéské ambasády ale policie necitlivě narušila hlavní páteční modlitbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté z ÚOOZ zasahují v sídle Islámské nadace v ulici Politických vězňů v Praze | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Diplomatická nóta dorazila na ministerstvo zahraničních věcí ráno. Potvrdil to mluvčí David Frous. Víc ale říct nechtěl.

„K obsahu nóty já v tuto chvíli nemohu sdělit žádné bližší informace, ale samozřejmě se jí budeme velmi seriózně zabývat."

Už během zásahu si diplomaté stěžovali, že policisté přerušili hlavní modlitby a v mešitách se chovali neuctivě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje reportérka Evelýna Kulíšková

„Nutili nás dát ruce nahoru, ležet na zemi, chodili v mešitě v botách a křičeli," řekl Radiožurnálu tajemník indonéského velvyslanectví Wahono Yuliano.

Přestože je zahraniční diplomat, policisté ho prý propustili až po půl hodině. Ostatní věřící pak museli projít kontrolami a ti, kteří přišli na modlitby později, těžkooděnci dovnitř nevpustili vůbec.

Policie ale tvrdila, že zásah provedla co nejohleduplněji a s respektem k muslimům.Mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták vzkázal, že podání stížnosti je právo každé dotčené osoby, které útvar respektuje. Příslušné kontrolní orgány se prý budou stížností zabývat. Dál celou věc odmítl komentovat.

Islámská nadace a islámské centrum v Praze | Foto: Český rozhlas

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme