V jižních Čechách začíná cykloturistická sezóna. První vyjížďka vede z Budějovic do Temelína

V jižních Čechách začíná cyklistická sezóna. Z náplavky u Vltavy v Českých Budějovicích odstartuje dnes v 10 hodin velká cyklojízda, která otevře cykloturistickou sezónu na jihu Čech. Po trase i na jejím konci v Temelíně čeká na účastníky bohatý doprovodný program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lhotecká cyklostezka láká celé rodiny | Foto: Michal Trnka

„V samotném zahájení uvidíte řadu historických kol, v Českém Vrbném budou informace ohledně turistiky, v Hluboké nad Vltavou bude návštěvníkům k dispozici celý park – akce pro děti, informace o cyklistických trasách," popisuje trasu Milan Nebesář z krajského úřadu Jihočeského kraje.

"V Purkarci bychom rádi podali informace o našich řekách a možnostech splavnění. Budeme rozdávat mapy, které jsou k dispozici. Na závěr bude v Temelíně připravena řada věcí a her pro děti."

Přehrát

00:00 / 00:00

O programu první cyklistické vyjížďky informoval redaktor Václav Malina

Cíl bude podle Marka Svitáka z temelínské elektrárny nedaleko informačního centra:

„Bude to vůbec premiéra, kdy lidé z Českých Budějovic budou moci využít k návštěvě elektrárny Temelín přepravu vlakem. Konkrétně ve 12:15 bude z hlavního nádraží vypraven cyklovlak. Lidé si budou moci převést kola a zpátky se mohou vrátit po cyklostezce.“

Program v Temelínu bude připraven jak pro malé návštěvníky, tak i dospělý doprovod. „Budou tu různé soutěže nebo představení pro děti. Součástí bude i charitativní projekt oranžové kolo, návštěvníci tak mohou pomoci dvěma neziskovým organizacím. Ti, co nemají strach z výšek, budou moci vyzkoušet horolezeckou stěnu," zve Sviták.

Svoji techniku představí i složky integrovaného záchranného systému a tečku za celým dnem udělá vystoupení kapely Divokej Bill.

Trasa cyklovýletu z Českých Budějovic k Temelínu měří pětatřicet kilometrů. Vydají se na ni také profesionálové z cykloteamu Tábor a na vysokém historickém bicyklu Josef Zimovčák, který projel mimo jiné legendární Tour de France.

Povinná výbava jízdního kola | Foto: Michal Jindra

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme