Pro vzorné jablko, pro hříšníky citron. Děti a strážníci v Jablonci odměňují řidiče

Strážníci v Jablonci nad Nisou dnes kontrolují řidiče u jablonecké přehrady. Kdo překročí povolenou rychlost, dostane místo pokuty citron. Městské policii pomáhají při preventivní akci děti z kokonínské a rýnovické základní školy. Podle strážníků to na řidiče zabírá víc, než když musí kvůli prohřeškům sáhnout do peněženky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městským strážníkům pomáhali děti. Rychle jedoucí řidiče potrestali citronem, vzorným dali jablko | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

„Když řidiči předává citron dítě, působí to na něj psychologicky trošičku jinak. Většina řidičů se i zastydí, když mu dítě vytkne tím citronem, že jede tak, jak nemá,“ popsal městský strážník Miloslav Lejsek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se strážníkem, dětmi i zastavenými řidiči mluvila reportérka Eva Malá

Rychlost projíždějícího auta strážníci zjišťují podle stacionárního radaru. Jednomu z řidičů ráno naměřili rychlost 61 kilometrů v hodině a žákyně páté třídy Adriana mu pak předala citron.

„Budu si to pamatovat, omlouvám se,“ řekl přistižený řidič. Spěchal prý do práce. Řidiči, kteří jedou podle předpisů, dostanou od hlídky pochvalu a jablko.

„Jako řidič z povolání si na to musím dávat pozor, abych nepřišel o řidičský průkaz,“ vysvětlil další muž, kterého strážnici zastavili, aby mu druhá žákyně páté třídy Michaela mohla předat jablko.

Městským strážníkům pomáhali děti. Rychle jedoucí řidiče potrestali citronem, vzorným dali jablko | Foto: Eva Malá

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme