Policie zasahovala v penzionu senátora a bývalého hejtmana Jaroslava Palase

V penzionu senátora a bývalého hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase zasahovali detektivové protikorupční policie. Už řadu měsíců prověřují, kde vzal někdejší politik ČSSD na stavbu za miliony korun peníze. Penzion v Ludvíkově na Bruntálsku stojí na pozemku o velikosti více než pěti tisíc metrů čtverečních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). | Foto: Tomáš Adamec

„Mohu sdělit, že kriminalisté našeho útvaru dnešního dne provádí úkony trestního řízení v obci Ludvíkov, nicméně k těmto úkonům nebudu sdělovat žádné podrobnosti, protože si podávání informací vyhradilo Okresní státní zastupitelství v Bruntálu,“ uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Bývalý hejtman a současný senátor Jaroslav Palas označil chování detektivů za šikanu. Podle něj policisté s povolením k domovní prohlídce, která trvala zhruba čtyři hodiny, přišli okolo poledne.

Palas tvrdí, že přesný důvod policejního zásahu nezná, ani mu není jasné, co přesně kriminalisté hledali. „Dva roky s policií spolupracuji. Co požadovali, jsme předali, včetně znaleckých posudků a daňových přiznání,“ popsal.

Palas trvá na tom, že se nedopustil žádného protiprávního jednání. Už dříve prohlásil, že si na stavbu našetřili s manželkou, která je lékařka. „Finanční prostředky jsme si skutečně poctivě vydělali,“ řekl.

Palas byl zvolen do Senátu v roce 2000 za ČSSD, ze které později vystoupil. Současný mandát mu končí v říjnu 2016. Dříve byl postupně poslancem, ministrem zemědělství a moravskoslezským hejtmanem. Působil i v dozorčí radě Českých drah, odkud ho řídící výbor odvolal kvůli případnému střetu zájmů.

Penzion bývalého hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase v Ludvíkově na Bruntálsku (snímek ze září 2010) | Foto: ČTK

Andrea Čánová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme