Silničáři znovu jednají o dokončení průtahu Hořicemi. Měl by odklonit dopravu z centra

Vedení Hořic znovu diskutuje se silničáři o dostavbě průtahu městem. Silnice druhé třídy na Krkonoše vede totiž přímo přes náměstí, což narušuje ráz města i klidové zóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opatovice nad Labem - doprava po obchvatu je vedena zatím v jednom pruhu pro každý směr | Foto: Honza Ptáček

Průtah Hořicemi je už několik let rozestavěný pouze do poloviny. Končí přesně před Palackého náměstím a veškerý tranzit na Trutnov nebo Krkonoše tak projíždí přímo centrem města.

„Potřebujeme odklonit tu poměrně hustou dopravu, dostat ji za prostor náměstí, kde by se po rovné silnici měla dostat potom dál na východní a západní Krkonoše,“ říká starosta Ivan Doležal z ODS.

Rušný provoz přes náměstí Hořice trápí, radnice proto znovu apeluje na silničáře, aby projekt na dokončení průtahu městem nanovo otevřeli. Podle starosty to vypadá slibně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala redaktorka Hana Novotná

„Jsem přesvědčen, že k realizaci v brzké době dojde. Otázka projektu a nějakých vedlejších investic půjde za městem, ale hlavní investice, komunikace, by samozřejmě měla jít za Královéhradeckým krajem,“ přibližuje.

Podle ředitele Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiřího Brandejse je reálné průtah v příštích letech dokončit, přesný termín ale závisí mimo jiné na získání peněz.

„Jednání jsou v současné době na začátku, kdy se vlastně stanovují pravidla pro majetkoprávní vypořádání nemovitostí, které jsou v budoucí trase tohoto průtahu. V současné době si to z krajských prostředků nedovedu představit,“ vysvětluje.

Silničáři i Hořice chtějí na průtah městem zažádat o evropské peníze. Žádosti pro další období je potřeba podat už letos, začátkem příštího roku by tedy mělo být jasnější, kdy se doprava z hořického náměstí odkloní.


Zvětšit mapu

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme