Začal předprodej vstupenek na Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové

Na začátek předprodeje lístků na Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů ráno čekala v Hradci Králové asi stovka lidí. Největší zájem byl o představení Amadeus brněnského divadla Husa na provázku a Ilúzii slovenského Národního divadla. Obě inscenace byly po pěti hodinách téměř vyprodané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Hradci Králové byl zahájen předprodej vstupenek na mezinárodní festival Divadlo evropských regionů | Foto: ČTK

Jubilejní 20. ročník festivalu připravil pro diváky celkem 27 divadelních představení. Lístky na většinu z nich by měly být k dostání i během festivalu.

„Před představením bude vždy otevřená pokladna. Vždycky od dvou hodin budeme mít na hlavní scéně takové informační centrum v pokladně. Ať to diváci zkusí a ono se třeba místo někde najde,“ říká Jana Chmatělová z obchodního oddělení Klicperova divadla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před Klicperovým divadlem v Hradci Králové natáčela redaktorka Lucie Valášková

Na festivalu se kromě českých souborů letos představí i divadlo izraelské, francouzské, rakouské, slovenské, ale i formace maďarsko-rumunsko-česká.

Nedílnou součástí festivalu je i open air program se zhruba dvěma stovkami představení v ulicích Hradce Králové, ale i doprovodné akce: umělecké dílny, koncerty, výstavy, profesní setkání divadelníků, debaty a besedy.

Festival se bude konat v pravidelném termínu: 21. - 30. června.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme