Lupič, který v Rusku přepadl banku, se vzdal. Chtěl prý jen vrátit své peníze

Ozbrojenec, který v západoruském Belgorodu přepadl banku Zapadnyj a držel v ní tři rukojmí, se vzdal policii. Podle agentury ITAR-TASS prohlásil, že neměl v úmyslu nikomu ublížit a jen chtěl dostat zpět své peníze. Banka totiž dnes přišla o licenci. Útočník požadoval jako výkupné 25 milionů rublů, v přepočtu zhruba 14 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanec ruského ministerstva vnitra střeží cestu nedaleko přepadené banky v Belgorodu | Zdroj: Reuters

Policisté s ozbrojencem vyjednávali a nakonec ho přesvědčili, aby jim odevzdal zbraň.

Muž podle médií investoval do banky 23 milionů rublů, tedy téměř 13 milionů korun. Finanční dům o peníze ale zřejmě přišel. Centrální banka dnes oznámila, že bance Zapadnyj kvůli její rizikové úvěrové politice odebrala licenci.

Policisté přesvědčili lupiče, který držel v bance Zapadnyj v západoruském Belgorodu rukojmí, aby se vzdal | Foto: Reuters

Město Belgorod má asi 350 tisíc obyvatel a leží na západě Ruska, necelých 40 kilometrů od hranic s Ukrajinou. Proslulo zejména za druhé světové války – nedaleko něj se odehrála bitva u Kurska, která je považovaná za největší tankovou bitvu historie.

ČTK, Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme