Finsko 3:0 Česko

Zeď u olomouckéhu Muzea umění ožila komiksem, kreslíři vzdali hold Kájovi Saudkovi

Olomouc žije komiksem. Do města přijeli špičkoví komiksoví autoři, aby pokreslili čtyřicetimetrovou ohradu u Muzea umění. Jde o poctu nekorunovanému králi českého komiksu Kájovi Saudkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreslíři vzdávají hold Kájovi Saudkovi - pokreslují zeď u olomouckého Muzea umění, kde se právě koná velká výstava tohoto tvůrce | Foto: Radka Kvasničková

Na ohradu předtiskli už dopoledne pracovníci muzea komiksové bubliny Káji Saudka. Devět kreslířů, mezi kterými jsou například Vojta Šeda, Václav Šlajch nebo Dan Černý, ztvárnilo na zeď své představy. Ohrada se tak pod jejich rukama proměnila v komiksové příběhy.

Happening vzbudil i pozornost kolemjdoucích. Ti si tvůrce fotografovali, na ulici pak bylo připravené i piano, na které si lidé mohli zahrát. Večer pak program pokračoval společným setkáním v Jazz Tibet Clubu a filmovou nocí v kině Metropol.

Přehrát

00:00 / 00:00

O happeningu u olomouckého Muzea umění hovoří Radka Kvasničková

Na páteční program pak navazuje sobotní debata o komiksu. Na ni přijedou čeští i slovenští odborníci, setkání je otevřeno všem lidem, které komiks zajímá. Mluvit se bude například o různých aspektech tvorby Káji Saudka nebo o vývoji komiksu na Slovensku.

Zároveň v olomouckém Muzeu umění pokračuje výstava komiksů Káji Saudka. Vidělo ji už 17 tisíc lidí a diváci si na ní můžou prohlédnout 650 exponátů. Mezi nimi jsou Saudkovy komiksy, práce pro film a televizi, plakáty a také ilustrace a volná malířská tvorba. Výstava je otevřena do 18. května.

Kreslíři vzdávají hold Kájovi Saudkovi - pokreslují zeď u olomouckého Muzea umění, kde se právě koná velká výstava tohoto tvůrce | Foto: Radka Kvasničková

Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme