Popelka se dočkala moderní podoby – bílého sněhu i ostrého obrazu

Klasická filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku dostala modernější podobu. Česká televize jí dnes odvysílá v nové verzi ve vysokém rozlišení. Sníh už není růžový, ale bílý, obraz je ostřejší a neklepe se. Pořád je to ale samá Vorlíčkova Popelka, kterou milují diváci i v Německu, Norsku nebo ve Španělsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Šafránková jako Popelka | Foto: Jiří Hošek

„Konečně divák uvidí pohádku tak, jak v roce 1973 vypadala při premiéře. Uvidí ji ve věrných původních barvách. Přes 40 let se promítala v různých menších kinech ze špatných filmových kopií, případně v televizi, která neměla kvalitní vysílací pás. Myslím si, že to bude velký zážitek,“ říká Václav Kvasnička, vedoucí Centra převzatých pořadů České televize.

Popelku si měla před víc než 40 lety původně zahrát Jana Preissová, ta ale zrovna čekala dítě. Režisér Václav Vorlíček tak objížděl divadla a konzervatoře. Pak si vzpomněl na filmovou Barunku v Babičce.

Háček byl v tom, že Libuše Šafránková měla angažmá v divadle. Nakonec se to vyřešilo tak, že po natáčení létala z německých ateliérů a ze zámku Moritzburg na představení do Prahy a ráno zase prvním letadlem zpět na plac.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o oblíbené pohádce zjišťovala Veronika Hlaváčová

To Pavel Trávníček kvůli svému brněnskému přízvuku ve filmové pohádce nikdy nepromluvil svým hlasem. Prince předaboval Petr Svojtka.

Tři oříšky pro Popelku se měly původně točit v létě. Studio bylo ale volné jen v zimě a scénáře se musely přepisovat kvůli sněhu.

Anna Maňourová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme