Malostranské paláce poslanců a senátorů vítají veřejnost. Náštěvníci stojí fronty

U příležitosti státního svátku si dnes můžete prohlédnout sídlo Senátu. Otevřeny budou také reprezentační prostory Poslanecké sněmovny a Kramářovy vily. Den otevřených dveří začíná v devět hodin a potrvá do čtyř odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát 26,6,2013 (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Návštěva je zdarma, není potřeba vstupenka ani rezervace. Otevřeno máme pro všechny: rodiny s dětmi, seniory i hendikepované,“ upřesňuje tajemnice Senátu Eva Davidová. Vstup je ale pouze s průvodcem, skupiny vcházejí asi ve dvacetiminutových intervalech.

Některé návštěvníky, kteří už mají prohlídku za sebou, zaujala květinová výzdoba Poslanecké sněmovny nebo její lustry.

V Senátu čeká návštěvníky hlavní sál s původními barokními freskami. Najdou tady také obraz Albrechta z Valdštejna na koni. Přístupná bude i pracovna místopředsedy, přijímací nebo prezidentský salonek. Návštěvníci se mohou třeba vyfotit v křesle svého senátora.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dni otevřených dveří v malostranských palácích mluvil reportér Martin Charvát

V Poslanecké sněmovně naopak návštěvníci uvidí hlavní zasedací sál, jednací místnosti výborů a prostory historických paláců. Otevřený bude Smiřiský, Šternovský a Thunovský palác. Budou přístupné od vchodu z Malostranského náměstí.

V Kolovratském paláci bude vystavená kopie Mnichovské dohody, která v roce 1938 rozhodla o odstoupení území Sudet Německu. K ní je možné se dostat i bez průvodce.

Otevřená bude také Kramářova vila, kde budou k vidění předměty z pozůstalosti někdejšího premiéra Československé republiky Karla Kramáře.

V další otevřené budově, sídle ministerstva zahraničí v Černínském paláci, návštěvníci uvidí byt bývalého ministra Jana Masaryka. Odpoledne bude připravený program v palácové zahradě.

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme