Čeští hokejisté porazili v přípravě na MS v Bělorusku Švýcary 2:1

Čeští hokejisté porazili v odvetném utkání v Basileji domácí Švýcarsko 2:1 a napravili tak páteční prohru 1:3 se stejným týmem v Neuchatelu. O dnešním vítězství rozhodl svou premiérovou trefou v reprezentaci obránce Vojtěch Mozík.

Čeští hokejisté Alexander Salák, Vojtěch Mozík a Radek Smoleňák po vyhraném zápase s Norskem | Foto: ČTK

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky vstoupili do utkání v Basileji velmi dobře. Ve 4. minutě se do samostatného úniku dostal Martin Růžička. Nepodařilo se mu ale přesně akci zakončit, a tak si musel na první branku zápasu ještě chvíli počkat. Za necelou minutu už ale prostřelil po přihrávce Romana Červenky švýcarského gólmana a Češi vedli 1:0.

Stejní dva hráči se dostali v 18. minutě k přečíslení dva na jednoho. Růžička poslal puk na Červenku, ale ten puk za záda švýcarského gólmana Mayera nedostal.

Na začátku druhé třetiny se radovali díky zvýšené aktivitě domácí. Hollenstein přihrál Romymu před branku a ten měl dost času k překonání Jakuba Kováře. Ve 29. minutě už ale opět Češi vedli. Faulovaný Vojtěch Mozík proměnil trestné střílení a dal svou první reprezentační branku v kariéře.

Ve třetí části už se přes snahu na obou stranách diváci gólu nedočkali a český tým vyhrál 2:1.

Přípravné hokejové utkání Euro Hockey Challenge v Basileji:

Švýcarsko - ČR 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Romy (Hollenstein) - 5. Martin Růžička (Červenka), 29. Mozík z trest. střílení. Rozhodčí: Reiber, Kurmann - Arm, Müller (všichni Švýc.)
Švýcarsko: Mayer - Ramholt, Grossmann, Schlumpf, Kukan, Kamerzin, Huguenin, Kparghai - Suri, Ambühl, Plüss - Simek, Romy, Hollenstein - Pestoni, Monnet, Rüfenacht - Neuenschwander, Froidevaux, Scherwey. Trenér: Sean Simpson
ČR: Jakub Kovář - Kolář II, Linhart, Mozík, Jank, Vitásek, L. Kovář, Jordán, Krejčík - Martin Růžička, Červenka, Vondrka - Radil, Kousal, T. Nosek - Petružálek, T. Zohorna, Smoleňák - Valský, Filippi, Buchtele. Trenér: Vladimír Růžička

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít