Lev se loučí s vydařenou sezonou, obrys té následující je zatím nejasný

Kontinentální hokejová liga se letos těšila nebývalému zájmu českých fanoušků. Obrovský podíl na tom mají výkony pražského Lva, který svou finálovou účasti udělal ruské soutěži vynikající reklamu. Jak bude vypadat sestava pražského celku a kde vůbec bude sídlit, zatím jasné není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Petri Vehanen z HC Lev Praha (vlevo) přijímá gratulaci k vítězství od spoluhráčů (zleva) Ondřeje Němc, Jana Lukáše a Jiřího Sekáče po utkání Kontinentální hokejové ligy mezi pražským Lvem a Traktorem Čeljabinsk | Zdroj: ČTK

Na přílet hokejistů pražského Lva po prohraném 7. zápasu finále čekalo na letišti do brzkých ranních hodin kolem stovky příznivců. Na dálku jim ale držely palce tisícovky fandů.

„Byli jsme první neruský tým, kterému se něco takového povedlo. Je to obrovský úspěch. Měli jsme parádní partu, která celou sezonu dřela. Skončit po základní části třetí a projít pak tu dlouhou cestu až do finále je něco neskutečného, nejen pro nás, ale pro celou Prahu," těšilo Justina Azeveda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení Lva bude před nadcházející sezonou řešit 2 základní otázky: kde hrát a s kým

Kanadský útočník vytvořil v play off nový rekord KHL, když skóroval v osmi po sobě jdoucích zápasech. A právě on by měl být jedním ze základních stavebních kamenů týmu i pro příští sezonu. V klubu má smlouvu ještě na rok. Zda to ale bude v Praze, to je otázka, na kterou zatím nezná odpověď nikdo.

„Už kvůli fanouškům, kteří do Tipsport arény chodili celý rok, chceme zůstat v Praze. I když jich bylo tři a půl nebo pět tisíc, tak by to vůči nim byla obrovská škoda, abychom se stěhovali někam jinam. Dva roky jsme si budovali nějakou historii,“ říká kapitán týmu Jiří Novotný.

Vedení klubu si musí vyhodnotit, zda byla sezona úspěšná nejen po sportovní stránce, ale také po té ekonomické. V co nejkratší době bude muset rozhodnout o tom, zda tým bude pokračovat v Praze, nebo někde jinde a v jaké podobě.

Kouč Vehanen míří k finské reprezentaci, zůstane i u Lva?

Je jasné, že ke změnám v kádru dojde. Kouč Vehanen převezme po světovém šampionátu finskou reprezentaci, jestli ale při ní povede i Lev, se rozhodne až v průběhu mistrovství světa. Od toho se pak bude odvíjet i složení hráčského kádru.

„Věřím, že vedení udělá všechno proto to, aby se Lev nikam nestěhoval a aby tenhle tým, který tady rok dřel, zůstal celý pohromadě a zkusil to příští rok znova,“ přeje si Ondřej Němec.

Třicetiletý obránce se společně se svými spoluhráči přijde podělit o své dojmy z vydařené sezony s fanoušky Lva na autogramiádu, která začne v galerii Harfa v pátek v 16 hodin.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme