Na pomoc rodině zabité policistky z Mělnicka jsou vypsané už dvě sbírky

Nezávislý odborový svaz policie vyhlásil sbírku na pomoc rodině zabité policistky z Mělnicka. Jedna sbírka začala už v neděli, teď se přidává druhá. První konto není oficiálně sbírkou, ale solidární pomocí. Na pořádání sbírky je totiž potřeba úřední povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté, těžkooděnci (ilustrační foto) | Foto: ČTK

Unie bezpečnostních sborů proto vyhlásila solidární pomoc, která potrvá do 3. června.

„Devadesát procent přispěvatelů jsou příslušníci bezpečnostních složek. Zbytek jsou lidé, kteří projevují soustrast,“ říká Miloš Plechatý z výkonného výboru Unie bezpečnostních sborů. Vybralo se podle něj už kolem 9000 korun.

Na tragickou událost z minulého týdne, kdy prchající řidič pod vlivem drog smrtelně zranil mladou policistku, zareagoval i Nezávislý odborový svaz Policie ČR, který pořádá oficiální sbírku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dvou sbírkách na podporu rodiny zabité policistiky hovořil redaktor Martin Karlík

Vyřídit povolení na krajském úřadě Středočeského kraje trvalo do dneška. Podle předsedy Nezávislého odborového svazu policie Milana Štěpánka se peníze vybírají na transparetním účtu. Sbírka potrvá do 30. června.

Dvě sbírky ale neznamenají konkurenci, peníze z obou dostane rodina zabité policistky. „Podstatné je, aby peníze alespoň částečně vynahradily pozůstalým bolestný skon jejich matky a manželky,“ dodává Milan Štěpánek z nezávislého odborového svazu.

Svaz pořádání sbírky konzultoval i s Unií bezpečnostních sborů, která pořádá solidární pomoc.

Sbírky na pomoc rodině zabité policistky:
veřejná sbírka: 4200 555 535/6800
variabilní symbol: 284 932
Transparetní účet
(pořádá Nezvislý odborový svaz Policie ČR)
solidární pomoc: 2900339973/2010
zpráva pro příjemce: PČR
(pořádá Unie bezpečnostích sborů)

Podle zákona dostane rodina odškodné od policie. Manželovi a nezaopatřeným dětem vyplatí jednorázově částku minimálně 200 tisíc korun.

Částka se každý rok navyšuje podle toho, jak roste průměrný plat. Pokud žijí v rodině zabitého policisty i rodiče, dostane každý z nich 100 tisíc korun.

Každý měsíc pak rodina dostane příspěvek, který se může podle okolností vyšplhat až na 80 procent platu zabité ženy.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme