Mezi trenéry ubývá dobrovolníků, mrzí šéfa volejbalistů Zdeňka Haníka

České děti jsou sice nejobéznější na světě, ale sportovat chtějí. V oddílech se už vyrovnali s náporem nejmenších dětí, ale podle našich zjištění je málo trenérů pro ty nejrizikovější kategorie. Dorostenců a juniorů je prý v klubech na jednoho trenéra obvykle mnoho a trenéři se jim nemohou naplno věnovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Haník, volejbalový trenér a předseda Českého volejbalového svazu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Situace je problematická, protože dobrovolnický sektor pomalu mizí a skutečná kvalita se buď nenachází, nebo na ni není dostatek peněz. Ve volejbale řešení máme, ale je to bolestný proces,“ vysvětluje šéf Českého volejbalového svazu a bývalý trenér reprezentace Zdeněk Haník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Zdeňkem Haníkem mluvila v Odpoledním Radiožurnálu Hanka Shánělová

„Talentované trenéry musíme poznat. Dnes už se, u tohoto segmentu, nedá počítat s velkým objemem práce dobrovolníků. Poté je musíme zaplatit, jinak to nejde,“ popisuje proces muž, který zakládá Unii profesionálních trenérů.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek by rád zavedl tzv. „třetí hodinu tělocviku". Ta by se měla odehrávat právě v oddílech a pod vedením trenérů.

„Pan ministr Chládek bude mít ještě těžkou úlohu. Držíme mu palce, ale neřeší to otázku kvality,“ upozorňuje Haník.

Chyby vidí i ve svém sportu. „Třeba ve volejbalovém svazu se snažím nahradit vše, co jsme prospali v minulých deseti letech. Cestu máme, ale bude to něco stát,“ uvědomuje si šéf českého volejbalu.

Tomáš Kohout, Hanka Shánělová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme