NHL: Krejčího asistence pomohla Bostonu k vítězství

Český hokejový útočník David Krejčí poprvé v letošním play off NHL bodoval. Jeho asistence pomohla k vítězství Bostonu na ledě Detroitu 3:2 v prodloužení a vedení v sérii 3:1 na zápasy. Hráči San Jose už mohli postoupit, ke čtvrtému vítězství nad Los Angeles jim ale nepomohla ani asistence Tomáše Hertla.

Hráči Bostonu se radují z vítězného gólu na ledě Detroitu

Hráči Bostonu se radují z vítězného gólu na ledě Detroitu | Zdroj: Reuters

Rozhodující okamžik zápasu mezi Detroitem a Bostonem přišel ve 14. minutě prodloužení. Útočná trojice Bostonu vybojoval puk v obranném pásmu Detroitu a David Krejčí rozehrál akci, na jejímž konci Jarome Iginla lehkou tečí poslal puk do branky a rozhodl.

Detroitu nepomohl návrat kapitána Henrika Zetterberga, který nastoupil poprvé po operaci zad, ani dvoubrankové vedení. Boston dokázal zápas otočit a v prvním kole vyřazovacích bojů vede nad Detroitem 3:1 na zápasy.

Nejnadějnější pozici měli hráči San Jose Sharks. Nad Los Angeles vedli už 3:0 a mohli rozhodnout. Králové ale sérii v domácím prostředí prodloužili. Na první dvě branky Los Angeles ještě dokázali Sharks, i s přispěním Tomáše Hertla, zareagovat. Ve druhé třetině ale domácí rozhodli.

Po vítězství 6:3 ztrácí Kings dva zápasy, série se nyní stěhuje opět do San José.

Minnesotě se podařilo vyrovnat sérii s Coloradem na 2:2. Ve druhém domácím zápase přestříleli hráči Wild svého soupeře 32:12 na střely a zvítězili 2:1.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Detroit - Boston 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Kronwall, 25. Dacjuk - 31. Krug, 42. Lucic, 74. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 37:40. Diváci: 20.066. Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:
Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Spurgeon, 33. Coyle - 34. O´Reilly. Střely na branku: 32:12. Diváci: 19.396. Stav série: 2:2.

Los Angeles - San Jose 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 5. a 41. Gáborík, 24. a 37. Williams, 40. Toffoli, 59. Brown - 20. Shepard (Hertl), 29. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18.376. Stav série: 1:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít