Hollywoodské hvězdy protestovaly před brunejskými hotely. Kvůli právu šaría

Hvězdy amerického Hollywoodu vyzývají k bojkotu nejznámějších hotelů v Beverly Hills, které patří brunejské vládě. Důvodem je zavedení přísných islámských zákonů v této jihoasijské zemi. Změny mají vést až k trestům smrti za homosexualitu a nevěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američané před jedím z brunejských hotelů v Beverly Hills protestují proti uplatňování práva šaría v této jihoasijské zemi | Zdroj: Reuters

Bojkot nejznámějších hotelů v Beverly Hills, které patří brunejské vládě, podporují respektované postavy amerického zábavního průmyslu. Nejhlasitějšími odpůrci nově zaváděných zákonů jsou komici Jay Leno a Ellen DeGeneresová.

Jak Jay Leno prohlásil během protestu před hotelem Beverly Hills, hvězdy doufají, že brunejská vláda přísné tresty islámského práva šaría vezme zpět.

Akce v podnicích, které patří brunejské vládě, už zrušilo několik organizací. Hlavní manažer řetězce luxusních hotelů ale varuje, že se protest nejcitelněji dotkne místních zaměstnanců.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme