Dopravní výchově pomůže v olomouckém centru Semafor i fiktivní železniční přejezd

Olomoucké centrum Semafor představilo řadu novinek. Nabídne například online rezervaci kol, kromě toho na dopravní hřiště pořídili i mobilní železniční přejezd a cyklokrosovou dráhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční přejezd  

Železniční přejezd   | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

„Dokoupili jsme mobilní železniční přejezd se závorou, který nám zvýší kvalitu dopravní výchovy přímo tady na dopravním hřišti,“ upřesňuje manažer centra Semafor Josef Línek.

„V neposlední řadě je třeba zmínit naši cyklokrosovou dráhu, kterou máme možnost vystavět na zelené ploše. Je mobilní, takže je postavená za deset, patnáct minut. Jejím cílem je především naučit děcka jízdě v terénu,“ doplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách v olomouckém centru Semafor natáčel redaktor Ivo Opletal

Kromě toho si zájemci mohou i nadále půjčovat kola různých typů a velikostí. Vybírat je možné také mezi koloběžkami. „Novinkou je, že je možné si kola online zamluvit a vybrat přímo na internetu,“ říká Línek.

Centrum provozuje olomoucká radnice. Podle šéfa odboru agendy řidičů a motorových vozidel Michala Urbáška zůstává hlavním posláním dopravní výchova.

„Pod naším odborem je centrum Semafor čtyři roky. Za tu dobu se nám podařilo jednak vybudovat velmi slušné školící centrum, jednak se také uchytit na trhu v ostatních aktivitách volnočasových,“ podotýká.

„Protože to je naše další činnost, kterou chceme rozvíjet. V prvé řadě je to výchova dětí, výchova i seniorů nebo obnovení jejich znalostí, ale v každém případě chceme jít i do volnočasových aktivit, abychom podpořili snahy o to, aby Olomouc byla nejen kulturním, ale také cyklistickým centrem,“ uzavírá Urbášek.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme