Američané nás přejeli, ale podařila se skvělá věc, říká kouč stříbrných juniorů

Česká hokejová reprezentace do osmnácti let slaví historický úspěch. Na světovém šampionátu ve Finsku vybojovali svěřenci Jakuba Petra a Petra Svobody stříbro. Radost mladým hráčům a realizačnímu týmu nemohla zkazit ani závěrečná finálová prohra 2:5 se Spojenými státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve finále čeští mladíci na Američany nestačili. Na snímku jsou Jared Fliegl a David Kaše | Zdroj: ČTK

„Po prohře v posledním zápase je vždy několik minut, kdy si člověk říká: ‚Co kdyby‘. Ale ve finále to o žádném ‚kdyby‘ nebylo. Americká mašina nás od prvního střídání přejela,“ přiznal trenér Jakub Petr.

Americký výběr světovému šampionátu jednoznačně kraloval. Kouč měl proto pro své hráče jen slova chvály. „Řekl jsem klukům, ať si toho úspěchu obrovsky váží a oslaví ho. Na druhou stranu je to zavazuje do další práce,“ upozornil trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem juniorské reprezentace Jakubem Petrem mluvil reportér ČRo Pavel Petr

Historické stříbro - až doposud v této věkové kategorii totiž čeští mladíci vybojovali jen třikrát bronz - není jen dílem hráčů a realizačního týmu přímo na turnaji.

„Obrovský podíl na úspěchu mají kluboví trenéři, protože ti udělali velký kus práce a velký skok. Byli kondičně připraveni, zvládli náročné zápasy na konci turnaje, a zlepšili se i v individuálních dovednostech. Medaile patří i trenérům klubů, my jsme tomu dali jen závěrečnou fazonu,“ uznává Jakub Petr.

Kolektivní úspěch navíc umocnil jeden individuální. Jakub Vrána se s osmi trefami stal nejlepším střelcem šampionátu.

Až později ale českému týmu dojde, co ve Finsku dokázal. „Až přijedeme domů k rodinám a po skoro dvanáctiměsíční sezoně budeme týden bez hokeje, tak na to začneme vzpomínat a dojde nám, že se nám podařila výjimečná věc,“ uvědomuje si Jakub Petr.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme