Neudělal jsem to, tvrdí Jonák. Za objednání vraždy své ženy byl za mřížemi 18 let

Bývalý kontroverzní podnikatel Ivan Jonák opustil brány pankrácké věznice. Dnes 58letý Jonák, který byl v 90. letech majitelem pražského klubu Discoland Sylvie, si odpykal osmnáctiletý trest za objednání vraždy manželky a pokus o likvidaci jejího milence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Jonák (uprostřed) s dcerou Sylvií a právníkem Janem Červenkou | Foto: Filip Jandourek

Na vousatého Ivana Jonáka čekaly před pražskou pankráckou věznicí obě dcery a další příbuzní. Vyšel v obleku, trochu kulhal a řada lidí by ho nejspíš nepoznala.

Když se dostal do vězení, bylo mu 40, teď je mu 58 let. Novinářům se věnoval asi půl hodiny a mluvil o tom, že je na tom teď hůř než bezdomovec a že je zadlužený. „Jsem milionář v červených číslech,“ poznamenal.

Odmítá, že by svou manželku Ludviku chtěl nechat před dvaceti lety zabít. „Já jsem to neudělal. Ženu zabil stejný vrah, který se snažil zabít i mě. Rozdíl je v tom, že já jsem to přežil,“ narážel Jonák na fakt, že o jeho likvidaci se někdo pokusil už dvakrát.

Jeho první kroky vedly na Olšanské hřbitovy, kde leží jeho žena. Chtěl jí tam dát květiny. Pak se jel podívat do jeho někdejšího klubu Discoland Sylvie v Libni, ve kterém se scházely známé osobnosti 90. let. Obnovovat ho ale neplánuje.

Co přesně bude dělat dál, neřekl. Života na svobodě se však nebojí. Proti pravidlům měl ve vězení i elektroniku. „Ve Valdicích jsem měl mobil i MP4, na to se třeba vězňové skládali,“ popsal.

Jonák chce teď očistit své jméno. Jeho případ patřil mezi nejsledovanější soudní kauzy po roce 1989.

Noční klub Discoland Sylvie, který Ivanu Jonákovi kdysi patřil | Foto: ČTK

Jakub Šídlo, Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme