Americký seriál Přátelé postrádají fanoušci na televizních obrazovkách už 10 let

Americký seriál Přátelé provázel život nejméně jedné generace. Skupina mladých Newyorčanů měla dokonce vliv na vzhled a způsob života milionů lidí po celém světě. Není divu, že si poslední díl toho seriálu nenechalo ujít přes padesát milionů Američanů. A dnes je to přesně deset let, kdy jej televize NBC odvysílala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přátelé | Foto: Stock.xchng

Úvodní znělka provázela seriál celých deset sezón, kdy se Přátelé vysílali.

Taneční scéna ve fontáně se natáčela v Los Angeles ve čtyři hodiny ráno. Píseň „I'll Be There For You," na kterou Monica, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey a Ross tančí, v té době ještě ani nebyla nahraná. Autoři znali jen název a herci tančili na něco úplně jiného.

Jak už to bývá, začátky seriálu byly nenápadné. Netrvalo to ale dlouho a stal se jednou z nejpopulárnějších televizních podívaných vůbec. Lidé napodobovali životy hlavních hrdinů a třeba podle představitelky role Rachel Jennifer Annistonové se mnoho dívek a žen dokonce začalo oblékat a stříhat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Seriál Přátelé přippomíná i Viktor Daněk

Hlavní zápletka o milostném vztahu mezi Rachel a Rossem se zrodila v hlavách scénáristů Davida Cranea a Marty Kauffmanové hned na začátku.

Ale s Phoebe a Chandlerem měli autoři jiný záměr. Mělo jít jen o vedlejší postavy. A roztržitý Chandler měl být gay.

Záměr změnili, až když do jeho role obsadili Matthewa Perryho, který si nakonec v seriálu vzal pedantskou Moniku v podání Courtney Coxové. Když se Rachel ve finále snad definitivně vrátila k Rossovi, měly hlavní postavy na kontě několik svateb i rozvodů a narozených dětí.

<iframe width="640" height="480" src="//www.youtube.com/embed/6qDAvqMYCcE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

S časem se také rostl honorář herců. Z necelých 23 tisíc dolarů za epizodu, až na milion dolarů, tedy v přepočtu skoro dvacet milionů korun.

Nebyla to jen postava Rachel, kdo se s posledním dílem loučili těžko. Dodnes na něj vzpomínají i jeho fanoušci. Pokračování ani filmové zpracování ale scénáristé neplánují.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/K2fZb9tDXKE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme