Viktoria Plzeň poslala trenéra Slavie Pastoora před disciplinární komisi

Plzeňský fotbalový klub podal podnět disciplinární komisi FAČR na prošetření výroků trenéra Slavie Alexe Pastoora, který obvinil kouče Plzně Dušana Uhrina, že rasisticky urážel obránce Slavie Fernanda Nevese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér Slavie Alex Pastoor (vlevo) a sportovní ředitel Karol Kisel

Nový trenér Slavie Alex Pastoor (vlevo) a sportovní ředitel Karol Kisel | Zdroj: ČTK

Pastoor na pozápasové tiskové konferenci řekl, že mu hráči naznačili, že Uhrin 'měl na adresu Nevese nějaké rasistické poznámky'. Podle deníku Sport prý zazněla nadávka 'prase z Afriky'.

Plzeňský trenér však hned po utkání v rozhovoru s redaktorem Janem Kalibou popřel, že by kapverdského obránce Slavie urážel.

Plzeň už v úterý vyzvala Pastoora, aby se za obvinění omluvil. Jelikož tak on ani Slavia neučinili, rozhodla se Viktoria postoupit případ disciplinární komisi. Ta by se incidentem jinak nezabývala, jelikož nebyl popsán v zápise o utkání a Slavia si také oficiálně nestěžovala.

„Nehodláme přistoupit na Slavií navržené zametení celého incidentu pod koberec. Není možné, aby na Viktorii a jejím trenérovi ulpěl byť jen stín podezření z jakýchkoliv výroků s rasistickým podtextem,“ řekl generální ředitel Plzně Adolf Šádek v prohlášení.

Slavia na výzvu Plzně reagovala pouze prohlášením, že se soustředí na závěr ligy a ‚nehodlá plýtvat energií v mediálních přestřelkách‘. FAČR má podle Slavie dostatek prostředků, aby celou kauzu prošetřila.

„Nechceme přistoupit na situaci, kdy jsou na adresu klubu či jeho trenéra pronesena lživá nařčení tohoto kalibru a následně se jejich autor schová za vyjádření o mediálním klidu či potřebné koncentraci na jiná témata.

„Viktoria není iniciátorem celé situace, nicméně její závažnost si žádá naši pozornost. Tímto bereme celou záležitost až do jednání komise za ukončenou a klub se k ní dále nebude vyjadřovat,“ dodal Šádek.

Disciplinární komise zasedá ve čtvrtek, dá se očekávat, že zahájí řízení a celý případ rozsoudí příští týden.

ČTK, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme