Češi se v NHL neprosadili, Montreal vyhrál i druhý zápas na ledě Tampy

Nejlepší tým základní části NHL Boston klopýtl hned v prvním utkání play off. Hokejisté Bruins se proti Detroitu nedokázali gólově prosadit a prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Hokejisté Montrealu mají důvod k radosti, na ledě Tampy bay vyhráli oba úvodní duely 1. kola play off | Zdroj: ČTK

V dresu domácích byl nejvytíženějším útočníkem David Krejčí, který strávil ne ledě necelých dvacet minut. Na brankáře Howarda vyslal dvě střely, ale jinak se do statistik nezapsal. O vítězství Red Wings rozhodl tři minuty před koncem utkání Dacjuk.

Nedaří se hokejistům Tampy Bay, kteří ani ve druhém utkání nedokázali přehrát Montreal a v sérii prohrávají 0:2. V sestavě domácích chyběl Ondřej Palát, který nenastoupil kvůli zranění v horní části těla.

Svoji premiéru ve Stanley Cupu si naopak odbyl obránce Andrej Šustr. Ve druhé třetině na sebe upozornil Radko Gudas, když se odvážně pustil do bitky s Brandonem Prustem, ale i v tomto duelu byl úspěšnější hostující hráč.

V dresu Montrealu se tentokrát neprosadil Tomáš Plekanec, i když odehrál přes devatenáct minut. Ani jeden z jeho dvou střeleckých pokusů v síti neskončil.

1. kolo play off NHL:

Východní konference: 1. zápas:
Boston - Detroit 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 57. Dacjuk. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17.565. Stav série: 0:1.

2. zápas:
Tampa Bay - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 59. Purcell - 31. a 55. Bourque, 23. Desharnais, 52. Gallagher. Střely na branku: 27:26. Diváci: 19.204. Stav série: 0:2.

Západní konference - 2. zápas:
Anaheim - Dallas 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Getzlaf, 37. Perry, 46. Cogliano - 8. Chiasson, 50. Garbutt. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17.426. Stav série: 2:0.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít