Chystaný zákon ve Španělsku počítá i s povinností dětí pomáhat doma

Pomáhat doma či respektovat své rodiče a sourozence, to jen několik povinností, které zřejmě budou pro děti ve Španělsku brzy povinné. Počítá s tím novela zákona na ochranu dětí a mládeže, kterou připravuje španělská vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mytí nádobí (ilustr. foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

V normě je například, že nezletilí se mají podílet na domácích pracích či odpovídat za udržování domácnosti. Děvčata i kluci.

Připravovaná novela reguluje i chování a povinnosti nezletilých ve školních zařízeních. Děti by podle ní měly respektovat invalidní spolužáky, stejně jako spolužáky s jiným náboženským vyznáním či s jinou sexuální orientací.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystané novele, která by mimo jiné španělským dětem přikazovala povinnost pomáhat doma, mluvila spolupracovnice ČRo ve Španělsku Ľubica Zlochová

Část veřejnosti připravovanou reformu kritizuje s argumentem, že to připomíná zákony z období diktatury generála Franca. Do výchovy se prý nemá plést zákon.

Třeba učitelé jsou mu však spíše nakloněni. Chování k nim se totiž ve Španělsku obecně zhoršuje, a to nejen ze strany žáků, ale i rodičů, které se často dětí slepě zastávají. Dokonce už se stalo, že rodič napadl učitele ručně.

Novela se však – jak už vyplývá z jejího názvu – věnuje především bezpečí dětí. Upravuje například podmínky adopcí tak, aby nezletilé více chránila třeba před pedofily.

Ľubica Zlochová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme