Praha půjde kvůli Blance do další arbitráže, soudit se bude s firmou IDS

Prahu čeká další arbitráž kvůli tunelu Blanka. Soudit se bude s firmou Inženýring dopravních staveb, která má na starosti stavební dozor na tunelovém komplexu. Společnost už město žalovala v lednu o dlužných 144 milionů na fakturách. Praha ale peníze proplatit nechce, protože prý nejsou součástí společné smlouvy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

„Podle názoru odboru městského investora v tuto chvíli není nárok na další plnění.“

„My tvrdíme: Pracujte, už máte zaplaceno. Zhotovitel si to ale nemyslí, a proto používá nějakou právní argumentaci v tom smyslu, aby se té částky domohl,“ tvrdí náměstek primátora Jiří Nouza z TOP 09.

Tunelový kompex Blanka:
(Brusnický, Dejvický a Bubenečský tunel)
- jeho výstavba začala v roce 2007,
- náklady zatím dosáhly asi 36 miliard korun,
- roční provozní náklady budou 164 milionů korun,
- má délku 6,4 kilometru (nejdelší městský tunel v Evropě).

Spor tak musí rozhodnout rozhodčí soud. Datum prvního jednání ještě není stanoveno. Pokud se případ nevyřeší rychle, zvažuje firma IDS odstoupení od smlouvy.

„Pracujeme již druhým rokem de facto zadarmo, a pokud se věc v řádu několika týdnů nerozhodne, může se stát, že nebudeme schopni své služby nadále poskytovat, budeme nuceni od smlouvy odstoupit a odejít ze stavby,“ říká mluvčí IDS Pavel Kočiš.

Termín otevření tunelu letos v září není podle vedení města druhou arbitráží ohrožen.

Tunel Blanka | Foto: Český rozhlas

Renáta Prátová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme