První nasazený Berdych ve finále v Oeiras nestačil na Berlocqa

Český tenista Tomáš Berdych na antukovém turnaji v Oeiras sůvj jubilejní desátý titul na okruhu ATP nezískal. První nasazený hráč Portugal Open ztratil nadějně rozehrané finále proti Argentinci Carlosi Berlocqovi, kterému podlehl 6:0, 5:7 a 1:6.

Tomáše Berdycha čeká semifinálový zápas se Švýcacrem Stanislasem Wawrinkou

Tomáše Berdycha čeká semifinálový zápas se Švýcacrem Stanislasem Wawrinkou | Zdroj: Reuters

Berdych nadělil v prvním setu za 28 minut soupeři „kanára“, v úvodu druhé sady už ale svůj servis neudržel. Argentinský tenista prolomil osmadvacetiletému soupeři podání ještě dvakrát a druhou sadu získal.

V rozhodujícím třetím setu to dlouho vypadalo, že „kanára“ tentokrát dostane Berdych, který ale nakonec alespoň jeden game získal.

V šesté hře se prosadil při podání argentinského hráče, vzápětí ale posedmé v utkání přišel o svůj servis a 22. finále v kariéře prohrál.