S teplým počasím přibyly na severu Moravy stížnosti na rušení nočního klidu

Počet stížností na rušení nočního klidu v některých městech v kraji roste. Přibývá jich spolu s tím, jak se otepluje a lidé se i v noci baví na ulicích. Problémy s hlukem teď aktuálně řeší například v Třinci nebo Frýdku-Místku. Třeba v Třinci už kvůli tomu posílili noční hlídky u problémových klubů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna (ilustr. foto)

Herna (ilustr. foto) | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Budilo mě, tak jsme si nechali zasklít balkon,“ popisuje Karel z Ostravy-Poruby, jak problém s hlukem na ulici vyřešil.

V Ostravě ale zatím podle statistik strážníků stížnosti na noční klid nevybočují z průměru, to v Třinci jich poslední dobou přibývá.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rušení nočního klidu na severu Moravy natáčela reportérka Iva Havlíčková

„Problémy vznikají zejména po 22 hodině, ještě víc po půlnoci. Nejvíc ruší noční klid lidé, kteří odcházejí z podniků,“ říká šéf třineckých strážníků Josef Kužma.

V Třinci proto posílili noční hlídky u problémových klubů v části Terasa. Bohužel při zásahu strážníků se ale hluk často ještě zvýší, protože opilí lidé bývají agresivní. „Brání se všemu, způsobují hluk,“ dodává Kužma.

Ve Frýdku-Místku zase město řeší problémy s hlukem u zábavních podniků na místeckém náměstí. Jestli se tam situace neuklidní, radnice uvažuje i nad novou vyhláškou, která by mohla například omezit provozní dobu restaurací.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme