Podaří se Kometě zdramatizovat finále? Půjdou po nás, tuší Kubiš

Hokejisté Zlína během dvou domácích utkání s Kometou nezaváhali. Finálová série se nyní přesune na brněnský led, kde budou mít domácí hráči co dohánět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potyčka Ryleyho Millera z Brna a Pavla Kubiše ze Zlína (leží na ledě) během 2. duelu finálové série | Zdroj: ČTK

„Takové finále jsem si přál,“ nechal se slyšet brněnský trenér Vladimír Kýhos ve chvíli, kdy se jeho tým stal finálovým soupeřem Zlína. „V základní části to s nimi máme 3:1 na zápasy, myslím, že se můžeme těšit.“

Po dvou prohraných utkáních ve Zlíně už to asi s tím brněnským "těšením se" na finále nebude tak slavné. Trenér Komety teď určitě zkouší zapomenout na to, co v průběhu letošní sezony nejednou opakoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finálová série se přesunuje do Brna. Zlínští očekávají bojovnou a agresivní Kometu

„Máme pár zkušených hráčů, většina z nich jsou ale kluci z Třebíče a Havlíčkova Brodu. Na domácím ledě se pak nervozita projevuje, nezvládáme to. Venku přitom hrajeme uvolněně,“ vysvětloval Kýhos.

Jenomže ve Zlíně už to bylo o něčem jiném. Kometa se dvakrát za sebou nedočkala gólu a rozdíl mezi oběma zápasy byl snad jen v tom, že napodruhé už brněnským hráčům nechyběla bojovnost, bez které ve finále play off nelze uspět.

„Budou hrát stejný hokej jako ve druhém zápase. Budou to dohrávat, budou agresivní a budou se tlačit do branky,“ očekává před pondělním utkáním v Brně zlínský obránce Petr Zámorský.

Ve finále hokejové extraligy vyhrává strýc Čajánek nad synovcem Káňou

Číst článek

„Půjdou po nás ještě víc, je to jejich taktika. My si připravíme svou a uvidíme, jak to dopadne,“ přidává se zlínský útočník Pavel Kubiš. Právě on se v závěru druhého finálového utkání ujistil, že soupeř už nebude mít náladu na laškování - to když ho začal ručně zpracovávat obránce Miller.

„Snažím se hrát důrazně a asi mi to chtěl oplatit. S tím počítám, že když nějakou ránu rozdám, tak ji musím umět přijmout,“ vysvětluje Pavel Kubiš.

Třetí finálový duel začíná v Brně v 18:50 a jeho poslední třetinu vám Radiožurnál přiblíží v živé reportáži.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme