Kvůli požáru na studentských kolejích evakuovali hasiči v Brně 300 lidí

Hasiči nad ránem evakuovali vysokoškolské koleje brněnské Masarykovy univerzity ve Vinařské ulici. Hořet začalo po páté hodině, zřejmě v kuchyňce jednoho z pokojů. Po příčině požáru teď na místě pátrají vyšetřovatelé hasičů a policejní experti. Škola odhaduje škodu na desítky tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli požáru na kolejích Masarykovy univerzity v Brně evakuovali hasiči 300 studentů | Foto: HZS Jihomoravského kraje | Zdroj: ČTK

S plameny hasiči bojovali asi hodinu. Zakouřený objekt muselo opustit 300 lidí. Dva studenty, kteří se nadýchali zplodin hoření, převezla sanitka do nemocnice.

„Při příjezdu hasiči zjistili, že na kolejích je větší počet lidí a požár se pomaličku začíná šířit na chodbu. Začali s evakuací a se záchranou lidí. Na místě zachránili šest lidí z dalších pokojů,“ přiblížil mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Evakuovaní studenti většinou vyběhli ven jen v pyžamech. Vedení kolejí jim zajistilo provizorní útočiště v místní menze.

„250 studentů se bude moci během dopoledne vrátit do svých pokojů poté, co budou pokoje vyvětrány. Zhruba 40 studentů, jejichž pokoje byly zasaženy při hašení požáru, dostane náhradní ubytování přímo v areálu kolejí,“ dodala mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Na kolejích byli ubytováni převážně zahraniční studenti. „Někteří jsou dost vystrašení ještě teď, volají rodičům a blízkým. Ale nikomu se nic nestalo, to je zatím to nejdůležitější,“ říká Slovák Josef Masaryk, který také musel opustit svůj pokoj.


Zvětšit mapu

Vlasta Gajdošíková, Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme