Neznámí útočníci pobodali šest lidí na nádraží v jihočínském Kuang-čou

Šest lidí zranili neznámí útočníci na železničním nádraží v jihočínském Kuang-čou. Policie jednoho z mužů při útěku postřelila a zatkla. Jaký měli k činu důvod, se neví. V posledních měsících se v Číně stalo už několik podobných případů. Peking z nich viní náboženské extremisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámí útočníci pobodali šest lidí na nádraží v jihočínském Kuang-čou | Zdroj: Reuters

Útok v Kuang-čou je už třetím násilným činem spáchaným na čínských nádražích za poslední tři měsíce. V březnu osm mužů ubodalo tři desítky lidí a dalších 140 zranilo v Kchun-mingu.

Minulou středu pak na nádraží v hlavním městě provincie Sing -ťiang zabili údajní extremisté tři lidi a 79 dalších pobodali. Čínské úřady z násilností viní ujgurské separatisty.

Na událost reagovalo otevřeným dopisem s titulem „Už dále nebudeme mlčet“ 11 ujgurských studentů. Píší, že útoky nejsou iniciovány náboženskými extremisty, jak tvrdí Peking, ale jde o násilí, pramenící z nenávisti a nepřátelství, které v provincii Sin-ťiang a okolí panují.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme