Sněmovní komise k Opencard si předvolala ministryni Válkovou i Rudolfa Blažka

O detailech kauzy Opencard promluví dnes před poslanci ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO. Kromě ní si sněmovní komise, která má prověřit způsob policejního vyšetřování případu, pozvala další svědky, třeba někdejšího náměstka pražského primátora Rudolfa Blažka nebo zástupce auditorů projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Tomáš Adamec

„Budeme informováni o dokumentech, které jsme obdrželi, o které jsme žádali, ať už státní zastupitelství, soud, GIBS nebo paní ministryni Válkovou.“

„S výjimkou paní ministryně Válkové, která podala souhrnnou informaci o těch jednotlivých řízeních, ono jich bylo hodně, tak nám všechny ty dotyčné orgány odmítly dokumenty poskytnout,“ řekl před dnešním jednání sněmovní vyšetřovací komise poslanec TOP 09 Daniel Korte.

Poslanci komisi ustavili v březnu. Má prověřit, zda policie a státní zástupci postupovali v kauze Opencard v souladu se zákonem. Návrh na její vytvoření předložil poslanec Stanislav Huml z ČSSD, podle kterého nejsou v případu stíháni skuteční viníci.

Soud zatím nepravomocně odsoudil několik bývalých úředníků pražského magistrátu. Z politiků nikdo potrestán nebyl.

V dubnu policie navrhla v kauze obžalovat pražské radní, mezi nimi i současného primátora Tomáše Hudečka z TOP 09 a jeho předchůdce z ODS Bohuslava Svobodu. Podezírá je z porušení pravidel hospodářské soutěže a povinností při správě cizího majetku. Všichni vinu odmítají.

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme