Olše v Českém Těšíně vystoupala na 3. povodňový stupeň, sejde se krizový štáb

Řeka Olše v Českém Těšíně vystoupala dnes po 23. hodině na třetí stupeň povodňové aktivity ze tří, který znamená ohrožení. Vyplývá to z webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do rána může v oblasti spadnout dalších 50 milimetrů srážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

deštivé počasí | Foto: Fotobanka stock.xchng

Ve městě se kvůli zvedání hladiny místních toků po půlnoci sejde krizový štáb. Olše také dosáhla v Jablunkově na Frýdeckomístecku prvního, nejnižšího povodňového stupně. Stejně je na tom na dvou místech i Bystřice na Vsetínsku.

ČHMÚ vydal pozdě večer pro Moravskoslezský kraj výstrahu na povodňové ohrožení, které znamená extrémní stupeň nebezpečí.

V Českém Těšíně vystoupala hladina Olše na první stupeň před 21. hodinou a zhruba za hodinu již byla na druhém. Hladina stoupla mezi 21.00 a 22.00 z 290 na 345 centimetrů. Kolem 23.30 už dosahovala 407 centimetrů.

"Situace se rychle mění, bohužel k horšímu," sdělil ČTK českotěšínský starosta starosta Vít Slováček, který současně velí povodňové komisi a krizovému štábu.

"Stejně špatná je situace na místních tocích, které jsou u nás vždy problematičtější než řeka," doplnil. Dobrovolní hasiči jsou již připraveni v noci pytlovat písek a rozvážet pytle na ohrožená místa.

Silný vítr lámal stromy na jihu Moravy. V Brně nejezdily vlaky

Číst článek

Nepříznivé počasí si už během dneška v Moravskoslezském kraji vyžádalo desítky výjezdů hasičů. V regionu a dalších moravských krajích ale zatím působil problémy hlavně silný vítr, který shazoval větve a stromy a poškozoval střechy.

Povodňová pohotovost vyhlášená ČHMÚ platí od dnešního večera i pro Olomoucký a Zlínský kraj.


Zvětšit mapu

ČTK, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme