KSČM předloží zákon o majetkových přiznáních. Vláda ho ale asi nepodpoří

KSČM předloží návrh zákona o majetkových přiznáních. Vztahovat by se měl na majetek nad deset milionů korun. S majetkovými přiznáními počítá i vláda, měly by být součástí novely zákona o daních z příjmů, kterou má ministerstvo financí předložit kabinetu v červnu. Vládní verzi se ale podle KSČM nepodaří přijmout včas, tedy do konce roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš a předseda Vojtěch Filip | Foto: ČTK

Přiznání by se podle poslance KSČM Jiřího Dolejše vztahovala na majetek nad deset milionů korun.

„U nás tedy jde o to vymezit jasně povinné osoby. Tedy je to plošné, nikoli výběrové pouze na úředníky a politiky a vybrané osoby. Aby to nešlo obejít,“ vysvětluje Dolejš.

„Důležitý je také soubor majetku, kterého by se to mělo týkat, a to z důvodu agendy, ale také abychom nešikanovali lidi, kteří mají majetek skutečně drobný,“ doplňuje.

Předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák však předpokládá, že komunistický návrh na zavedení majetkových přiznání jeho strana nepodpoří.

„My jsme po těch zkušenostech od začátku volebního období této sněmovny poměrně skeptičtí k poslaneckým návrhům,“ říká Sklenák a dodává:

„Je jich tady překládána celá řada, ale naprostá většina z nich vykazuje dost zásadní jak právní, tak věcné vady. Takže my nebudeme podporovat tento návrh zákona, vláda předloží svůj.“

Kabinet chce svůj návrh předložit v červnu.

Jana Čermáková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme