Do Česka dorazí silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku

Hydrometeorologický ústav varuje před silnými bouřkami. Ty by měly dnes zasáhnout celé Česko a přinesou s sebou kroupy, silný nárazový vítr i přívalové srážky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto) | Foto: ČTK/AP

„Během pátečního dne do České republiky dorazí studená fronta, která bude doprovázená bouřkami. Počítáme s tím, že bouřky by se během dne měly vyskytnout na většině území České republiky," řekl Českému rozhlasu meteorolog Jan Šrámek.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro všechny kraje České republiky kromě Karlovarského a Ústeckého. Platí od dnešní 14. hodiny do sobotní jedné hodiny ráno.

Bouřky dorazí nejdříve do Čech, obyvatelé Moravy a Slezska je mohou očekávat až večer.

„Bouřky budou doprovázené srážkovými úhrny až okolo 30 milimetrů během krátké doby, kroupami a také nárazy větru až okolo 70 kilometrů za hodinu," varuje meteorolog.

Přívalový déšť může ojediněle způsobit odtok vody ze svahů, rozvodnění menších toků nebo také jindy suchých koryt, i zatopení níže položených míst nebo sklepů. Konkrétně by mohly stoupnout menší toky v Brdech a na Vysočině.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme