Hasiči v Ostravě likvidují požár skládky. Do Hrušova vyjelo deset jednotek

V Ostravě-Hrušově hoří městská skládka. Na místo vyrazilo deset jednotek hasičů - tři profesionální, šest dobrovolných a jedna posádka z hlučínského útvaru s těžkou technikou. Na místě pomáhají dva bagry. Hoří lisované balíky plastů, textilních látek a papíru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár na skládce plastů v Ostravě-Hrušově | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Požár na skládce o velikosti 20 krát 30 metrů a výšce 8 metrů zaregistrovali lidé z okolí a zavolali pomoc přes intergrované centrum.

Zásah zahájili hasiči pěnou a následně za pomoci bagrů skládku rozhrabávají a oddělené balíky dohašují. Stejně se hasí například stoh slámy. Uhašeno by tak mělo dojít do několika hodin a nemělo by dojít k výraznějším komplikacím.

„Zatím je to bez zranění. Na místě jsou zástupci kraje a města,“ shrnuje mluvčí hasičů Petr Kudela.

Vítr je dnes minimální, a tak kouř volně stoupá nahoru a Ostravu a další přilehlé obce by to nemělo obětžovat.

Požár na skládce plastů v Ostravě-Hrušově | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Je tady výhoda, že kouř, který je vidět, jde mimo zastavěnou oblast. Ale samozřejmě pokud to někde lidi obtěžuje, tak samozřejmě zavřít okna a na chvíli nechodit na procházku,“ doporučuje Petr Kudela.

Mlvučí hasičů zatím nechce specifikovat možné příčiny požáru městské skládky. Je to otázkou dalšího šetření hasičů i policie.


Zvětšit mapu

Nikola Bojčev, Marína Dvořáková, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme