Vrbu mrzí Rosického absence. Těšil se, že si konečně zahraje, říká

Mít v mužstvu Tomáše Rosického, to je pro trenéra fotbalové reprezentace v posledních letech vzácnost. Nově to začíná pociťovat i Pavel Vrba, který s národním týmem odcestoval do Finska ke svému prvnímu venkovnímu zápasu ve funkci. Tentokrát ovšem kapitána a klíčového hráče českého mužstva nevyřadilo zranění, ale náhlá nemoc, která ho přepadla v noci na úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi. | Foto: ČTK

Lékař české reprezentace Petr Krejčí Rosického ze své péče už propustil. Záložník Arsenalu zůstal v Praze.

„Zvracel a měl teplotu a průjmy. Včera netrénoval, jen šlapal chvíli na kole, to si na nic nestěžoval. Pak měl nějaké aktivity, při nich ale nejedl, takže to nevypadá, že by nemoc chytil z jídla. Neměli jsme moc času na přesnou diagnózu. Nasadili jsme léčbu, bude tři čtyři dny trvat,“ vysvětloval Petr Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Národní tým si opět připomene, jaké je to hrát bez Rosického

Reprezentačnímu kouči Vrbovi teď přibyla náhlá starost, se startem Rosického v přípravném utkání počítal.

„Bavili jsme se, že by odehrál více jak poločas. Mrzí mě, že k dispozici není. V poslední době měl minutovou zátěž v zápasech nižší, tak se těšil, že konečně odehraje delší časový úsek. Tomáš v sobotu s Arsenalem vyhrál pohár, absolvoval klubové povinnosti, v pondělí cestoval, takže na něj dolehla třídenní únava,“ přibližoval Vrba.

Jednou z mála výhod toho, že čeští fotbalisté nastoupí ve středu večer v Helsinkách bez Rosického, je možnost, aby si nakonec zahráli všichni hráči, kteří do Finska odjeli. Výprava totiž zůstala sedmnáctičlenná - povolávat náhradníka bylo z časových důvodů vlastně nemožné a podle Vrby to ani nebylo potřeba.

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický je nemocný, do Finska neodletěl

Číst článek

„Dodatečně nominovat nebudu. Bereme s sebou sedmnáct hráčů a zrovna na Tomášův post jich máme dostatek na to, abychom si vyzkoušeli jiné varianty. Z toho pohledu to pro nás problém není,“ myslí si padesátiletý kouč.

Proti Rakousku by Vrba Rosického rád povolal

Národní tým se už dlouho a marně snaží naučit hrát bez šikovného záložníka, aniž by tím znatelně utrpěla kvalita výkonu či výsledky. Pavel Vrba chtěl na této variantě původně pracovat až v duelu s Rakušany, teď ale nezavrhuje myšlenku, že by Rosický proti českým sousedům 3. června v Olomouci nastoupil.

„Po příletu z Finska se spolu spojíme. Tomáš zůstává v Praze, takže spolu určitě budeme mít schůzku, na které budeme řešit, jestli bude k zápasu s Rakušany k dispozici,“ předesílá Vrba.

Duel s Finskem začne ve středu v 18 hodin českého času a Radiožurnál vám jeho druhý poločas nabídne v přímém přenosu.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme