Karolína Plíšková finále v Norimberku prohrála, nestačila na Bouchardovou

Česká tenistka Karolína Plíšková svůj druhý titul na okruhu WTA nezískala. Ve finále turnaje v Norimberku podlehla o dva roky mladší Kanaďance Eugenii Bouchardové ve třech setech.

Karolína Plíšková postoupila v thajském Pattaye do finále (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Plíšková ztratila, stejně jako ve dvou předchozích zápasech norimberského turnaje, hned svůj první servis a dovolila mladé Kanaďance získat vedení 3:0. Podruhé Plíšková přišla o své podání v osmé hře a první set ztratila poměrem 2:6.

I ve druhé sadě Plíšková prohrávala rozdílem dvou gemů. Za stavu 4:2 pro Kanaďanku se zdálo, že je o vítězce turnaje jasno, Karolína Plíšková ale zbylé čtyři hry setu získala a srovnala stav.

V rozhodujícím setu viděli diváci v Norimeberku celkem pět využitých brejkbolů. Třikrát se zisk soupeřčina podání povedl Eugenii Bouchardové, 19. hráčka světa se nakonec radovala z vítězství 6:2, 4:6 a 6:3.

Pro Karolínu Plíškovou je i přes porážku turnaj úspěšný, poprvé na něm porazila hráčku světové desítky, když ve čtvrtfinále vyřadila Němku Angelique Kerberovou, do finále se dostala také ve čtyřhře.