Hokejové hvězdy na MS v olympijském roce nejezdí. I tak se očekává kvalitní turnaj

Čeští hokejisté odletěli na světový šampionát, který vůbec poprvé v historii uspořádá Bělorusko. Více než o pořadatelské zemi se ale zatím fanoušci a také odborníci baví o možné kvalitě mistrovství, které se koná jen několik měsíců po prestižnějším olympijském turnaji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští hokejisté budou mít nového trenéra. Na fotografii jsou Alexandr Radulov, Alexandr Ovečkin a Pavel Dacjuk | Zdroj: ČTK

V olympijském roce je účast hokejistů na mistrovství světa vždy složitější. Už jen kvůli prodloužené sezoně v NHL, která měla stejně jako evropské soutěže po dobu her v Soči přestávku.

Podle generálního sekretáře Českého svazu ledního hokeje Martina Urbana ale nižší účast špičkových hráčů ze zámoří neznamená, že by horší kvalitu měl mít i samotný turnaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové hvězdy na MS v olympijském roce nejezdí. Běloruský šampionát by na kvalitě ale utrpět neměl

„Mistrovství světa nehrají jenom hvězdy. Hráčská základna je v každé zemi poměrně široká. Určitě to bude zajímavý turnaj, těžko předvídat výsledek,“ domnívá se.

Šampionát před čtyřmi lety přitom českým hokejistům po neúspěchu na hrách ve Vancouveru sedl. Pod pěti kruhy se loučili čtvrtfinálovou porážkou 0:2 s Finy a v Německu brali zlato.

Ani v Soči ještě Hadamczikův výběr neotevřel semifinálové brány, Spojeným státům podlehl 2:5. O to víc bude chtít národní tým uspět pod vedením staronového kouče Vladimíra Růžičky.

Také svazový šéf Tomáš Král si myslí, že mistrovství světa v Minsku kvůli nedávným olympijským neutrpí.

„Když vidím kvalitu ruského týmu nebo v jaké fazoně hrají Finové, jakým způsobem prošli Euro Hockey Tour, tak si myslím, že šampionát neutrpí. Také Švédové přijedou s tradičně silným týmem a Kanada s Amerikou hrají s mladými kluky i na olympiádě,“ sděluje své důvody Tomáš Král.

Čekají se ode mě góly, ví před mistrovstvím světa Tomáš Hertl

Číst článek

„Vždycky je otázka, jestli některé hvězdy, které jezdí na olympiádu a většinou nejezdí na mistrovství světa, by do Minsku, kdyby nebyla olympiáda, jely. Jinak si ale myslím, že budeme svědky vynikajících týmů a skvělého hokeje,“ dodává předseda Českého svazu ledního hokeje.

Dvě velké hvězdy nakonec hokejoví fanoušci uvidí. V českém výběru Jaromíra Jágra a v ruském týmu kanonýra Alexandra Ovečkina. Šampionát startuje v pátek a končí 25. května.

Aleš Procházka, Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme