Teplická sklárna má novou linku na výrobu autoskel. Práci dala 80 lidem

Dalších osmdesát lidí má práci díky nové lince na výrobu automobilových skel v Teplicích. Firmu AGC stála stamiliony korun a prakticky kompletní rekonstrukce staré linky trvala dva roky. Podle představitelů firmy je to teď nejmodernější zařízení ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevření nové výrobní linky sklárny AGC v Teplicích | Foto: Gabriela Hauptvogelová

S investicí firma kvůli krizi v automobilovém průmyslu a menší poptávce dva roky počkala. Podle prezidenta evropské pobočky AGC Jean-Françoise Herise to ale nebyl promarněný čas.

„Tato linka je výsledkem skutečně rozsáhlého výzkumu a rozsáhlého sdružování všech poznatků z technologie. Takže i do budoucna pro všechny, kteří jsou za námi, bude těžké chytit se tam, kde my dneska jsme,“ popisuje Heris.

Linka je podle něj unikátní především kvůli úspoře emisí CO2 a dalších, podrobnosti ale nechtěl prozradit.

Přehrát

00:00 / 00:00

O spuštění nové linky v teplické sklárně natáčela reportérka Gabriela Hauptvogelová

Linka vyrobí až 500 tun skla do aut denně a dala práci osmdesáti lidem.

Podle prezidenta celosvětové sklářské divize AGC Yoshiaki Tamury firma v Teplicích žádné další novinky v nejbližší době neplánuje.

„Zatím nemáme žádný dokončený plán do budoucna, nemáme zatím plánované žádné další rozšiřování,“ uvádí Tamura.

Podle Tamury ale závod bude středem evropského působení společnosti AGC. „Je tady velmi motivovaný personál, jsou tu lidé, kteří mají obrovské schopnosti a jsou velmi zkušení,“ dodává.

Celou výrobní linku obsluhuje Pavel Čech. „Díky dvojsklům je tu klid. Jinak chvílemi, když se drtí, tak je trochu rachot. Ale jsme ve sklárně,“ říká muž, který ve sklárně pracuje 35 let.

Otevření nové výrobní linky sklárny AGC v Teplicích | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Posledních 17 let jsem tady na velínu. Obsluhuji celou tuto linku včetně mašin, rozměrů, za které zodpovídám, zodpovídám i za kvalitu,“ doplňuje.

Za jednu osmihodinovou směnu se podle Pavla Čecha, který linku obsluhuje, může vyrobit až 8 km automobilového skla.

Na modernizaci teplické sklárny pracovaly 2000 pracovníků ze 150 firem včetně odborníků společnosti AGC z Japonska a Belgie.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme