Obyvatelé Lanškrouna sepisují petici proti otevření vyhořelé galvanovny

Někteří obyvatelé Lanškrouna nesouhlasí s obnovením nedávno vyhořelé galvanovny, bojí se dalšího požáru. Radnici předali protestní petici, kterou město předá majiteli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhořelá galvanovna v Lanškrouně | Foto: ČTK

„Předáme petici panu majiteli. A protože občané v ní vyjadřují obavu, aby nedošlo znovu k požáru, pošleme ji na příslušný orgán, který se v případě, že se provoz bude obnovovat, bude vyjadřovat z hlediska požární ochrany,“ řekla starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová z ODS.

Podle starostky petici podepsali lidé bydlící v blízkosti provozovny, město ale znovuobnovení jejího provozu zakázat nemůže.

Majitel po požáru galvanovnu obnovuje a plánuje ji znovu zprovoznit. Před vyhořením podnik dodával výrobky pro elektroniky a automobilový průmysl.

Galvanovna v Lanškrouně vyhořela před měsícem. Požár likvidovalo 13 hasičských jednotek a způsobil škodu 200 milionů korun. Hašení komplikovaly exploze tlakových nádob a obyvatelé Lanškrouna během požáru nesměli větrat.

Vojtěch Man, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme