Soud začne rozplétat, zda primátor Frýdku-Místku pomáhal zahlazovat pokuty

Sociálně-demokratický primátor Frýdku-Místku má dnes zamířit k soudu. Michala Pobuckého postavil žalobce před trestní senát za to, že společně s ředitelem městské policie odpouštěli některým řidičům pokuty za špatné parkování. Politik veškerá nařčení odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek primátorky M. Pobucký monitoruje nově vymletý břeh Ostravice ve Frýdku-Místku | Foto: Frýdek-Místek

„V mnoha částech města je kritická situace, co se týče parkovacích míst. V tomto směru máme nastavenou vysokou míru benevolence,“ vysvětluje laskavost strážníků sociálně-demokratický primátor Michal Pobucký.

Podle státního zástupce Ladislava Hradila ale spolu s dalšími lidmi spáchal trestný čin, když dovolil, že se přestupky některým řidičům odpouštěly.

„Primátor z pozice přímého nadřízeného ředitele městské policie věděl o tom, že bude přestupek zahlazen. Ředitel ho také informoval o splnění tohoto úkolu,“ připomíná státní zástupce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O údajných pochybeních frýdecko-místeckého primátora mluvila reportérka Andrea Čánová

Primátor Pobucký ale odmítá, že by udělal cokoliv protizákonného. „Obvinění odmítám jako naprosto absurdní, účelové, vedené snahou pošpinit mé jméno a donutit mě k odstoupení z funkce primátora,“ dodává Pobucký.

Kromě odpuštěných přestupků řeší soud i zmanipulované veřejné zakázky. Obhájci ale žádají, aby se případ řešil v jiném regionu, navrhují Brno.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme