Lener, Lavička, Pecková. Ivan Lendl měl při své přednášce hvězdné posluchače

Ivan Lendl jako učitel a třída plná slavných osobností ze všech sportů. Centrum pohybové medicíny na pražském Chodově se včera proměnilo v jakousi vysokoškolskou posluchárnu, ve které přibližně dvě stě improvizovaných studentů pátralo po tréninkových metodách a principech Ivana Lendla jako trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Lendl vlastní sbírku Muchových plakátů | Foto: Filip Jandourek

"Lener Slavomír, hokej. Ahoj Ivane, chci se tě zeptat na dvě otázky..."

"Michal Ježdík, basket. Dobrý den, Ivane..."

"Květa Pecková, běh na lyžích..."

Nejprve se přihlásit, představit a potom se ptát. Seminář Unie profesionálních trenérů, konaný pod záštitou Českého olympijského výboru, má svá pravidla bez ohledu na to, kolik olympijských medailí či titulů mistra světa zrovna vlastníte. I když u některých studentů se situace obrací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jedním z posluchačů přednášky Ivana Lendla byl i reportér Martin Charvát

"Lička Verner, fotbal," přihlásil se bývalý generální manažer ostravského Baníku a současný prezident Unie českých fotbalových trenérů.

"Ještě než začneš, mám otázku já: Jak může Baník nevyhrát patnáct zápasů za sebou a pak vyhrát čtyři za sebou před koncem soutěže," bavil ostravský rodák Ivan Lendl, který i ze zámoří pečlivě sleduje hokejové Vítkovice i situaci na Bazalech.

"Mně by, Ivane, zajímalo, zda byste uvažoval o nabídce tenisového svazu vést jako kapitán české národní družstvo," ptal se vicemistr Evropy z roku 1996 a teď trenér brankářů mládežnických týmů fotbalové Sparty Petr Kouba.

"Hrají výborně, vyhrávají, nic by se nemělo měnit," odpověděl Ivan Lendl.

Mnohem více otázek se ale točilo kolem tréninkových postupů a metod, od mládeže až po bývalého Lendlova svěřence Andyho Murrayho. Trenéři nakonec odcházeli z posluchárny s osvěžujícím pocitem z užitečné přednášky. Jen sám lektor měl pochybnosti.

"Bylo to velice příjemné. Byl jsem velmi překvapený, kolik přišlo lidí a kolik expertů, protože jsou tu koučové národních týmů ve fotbale nebo hokeji nebo mistr fotbalové ligy Vítězslav Lavička. Toho jsem pozoroval a fandil mu, už když trénoval v Sydney. Tak jsem si říkal, co tu dělám, poněvadž já tolik zkušeností nemám," váhal Ivan Lendl.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme