Olomoucký vrchní soud odročil případ údajného bosse slovenského podsvětí

Vrchní soud v Olomouci dnes případ údajného gangu vyděračů v čele s bossem slovenského podsvětí Miroslavem Maslákem neuzavřel. Kauza tak bude pokračovat příští týden. Z násilného vymáhání pohledávek, fyzických útoků, střelby či zapálení auta je obžalováno pět mužů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Maslák u olomouckého vrchního soudu. 28. 5. 2014 | Zdroj: ČTK

Před senátem vystoupili dva obvinění. Janu Surému uložil Krajský soud ve Zlíně tři roky odnětí svobody.

Miroslavu Maslákovi, který měl trestnou činnost údajně organizovat, deset. Právě kvůli jeho mimořádně dlouhé obhajobě soud dnes nevynesl rozsudek.

„Napadal jak skutkový stav, tak právní stav i výši trestu, který obdržel,“ vysvětluje mluvčí Vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

„A v tomto směru byly námitky tak rozsáhlé, že za účelem řádného a spravedlivého rozhodnutí odročil soud rozhodnutí na pátého června do budovy vrchního soudu,“ dodal.

Miroslav Maslák ze Slovenska vedl vyděračskou skupinu, která podle obžaloby vymáhala oprávněné, ale i vymyšlené pohledávky. Její členové podnikatelům vyhrožovali, zapalovali jim auta a stříleli na jejich domy i vozidla.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme